• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

РНБО вирішила заборонити московських церковників та забрати Києво-Печерську Лавру

Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення рекомендувати заборонити діяльність релігійних організацій, пов'язаних з Росією

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, повідомляє "ДС".

"РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій", — сказано в повідомленні.

Крім того, Державній службі з етнополітики та свободи совісті буде доручено забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом та за необхідності – вжити передбачених законом заходів. Буде проведено реформу Держслужби з етнополітики, яка дозволить їй реально захищати права та законні інтереси українців та держави.

Також планується забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов використання релігійними організаціями майна, що знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Всім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, доручено активізувати заходи щодо виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені згодом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua