• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Родинам українських полонених перерахували 1,5 млн грн

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України перерахувало 1,5 млн гривень родинам полонених українців

Реклама на dsnews.ua

Матеріальну допомогу по 100 тис. грн отримали родини 15 українських громадян, які незаконно знаходяться в полоні РФ, інформує "ДС".

"Ця грошова допомога направлена на підтримку українців та членів їх сімей, у тому числі відшкодування витрат, пов’язаних з їх відвідуванням, а також оплати послуг адвокатів, які захищають права незаконно позбавлених волі українців", — зазначили в міністерстві.

У відомстві нагадали, що у вересні 2020 року Мінреінтеграції відновило роботу Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

"Рішення про виділення коштів фактично є додатковим інструментом публічної фіксації відповідальності Російської Федерації як держави-агресора за порушення прав українських громадян і подальшого відновлення їх на рівні інституцій Європейського суду з прав людини", — пояснили в Мінреінтеграції.

Раніше повідомлялося, що Українська сторона у Тристоронній контактній групі щомісяця подає списки на обмін утримуваними особами, однак Росія блокує процес, прив’язуючи його до політичних питань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua