• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Росія націлена на тривалу окупацію Херсонщини: британська розвідка пояснила чому

Росія прагне встановити тривали контроль над Херсонською областю, аби підтримувати звідти своє вторгнення та підвищити безпеку свого контролю над Кримом

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розвідувальному огляді Міноборони Британії в неділю, передає "ДС".

Відзначається, що після захоплення Херсона на початку березня Росія прагнула узаконити свій контроль над містом та прилеглими територіями, встановивши проросійську адміністрацію.

У нещодавніх заявах ця "адміністрація" оголосила, що повернення окупованих територій під український контроль є "неможливим", та про чотиримісячний перехід з української гривні на російський рубль, а від сьогодні у Херсоні використовуватиметься російський рубль.

"Ці заяви, ймовірно, свідчать про намір Росії чинити сильний політичний та економічний вплив у Херсоні у довгостроковій перспективі.

Тривалий контроль над Херсоном та його транспортними шляхами підвищить здатність Росії підтримувати своє просування на північ і захід та підвищить безпеку російського контролю над Кримом", — йдеться в британському огляді.

Нагадаємо, як повідомив Генштаб ЗСУ в неділю, Росія веде бойові дії з метою виходу на адміністративні межі Херсонської області та створення сприятливих умов для наступу на міста Миколаїв і Кривий Ріг.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua