• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Росіянам потрібна "гуманітарна війна за воду", – Денисенко

На тлі виборів до Державної думи Росії, які будуть складними для влади, Кремлю потрібна перемога у якомусь воєнному конфлікті. Приводом для його початку може стати питання водопостачання окупованого Криму

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / UIF
Реклама на dsnews.ua

Таку думку в інтервʼю виданню Depo.ua висловив політолог, керівник Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, передає "ДС".

Так, журналісти нагадали, що заступник голови російського окупаційного "уряду" на півострові Світлана Маслова заявила, що ресурсу водосховищ, з яких вода надходить до окупованого Сімферополя, "за наявних приток і обмеженого водозабору" вистачить лише на 140 днів.

"Заяви кримської влади можуть бути сигналом про можливість скорої ескалації ситуації довкола цього питання. Термін у 140 днів, про який говорять представники Росії в Криму, якраз збігається з часом, який залишився до виборів у Державну думу Росії. Ці вибори будуть для влади Росії складними, оскільки партія влади може втратити стабільну більшість. І зараз їм потрібна перемога в якомусь конфлікті. І нічого кращого, ніж історія з Кримом, вони придумати зараз не можуть", — сказав Денисенко.

Водночас він додав, що навіть якщо почнуться бойові дії, і навіть якщо Росія захопить Кримський канал на території України, вода до Криму потрапить не раніше, ніж в березні наступного року. 

"Тому що існують певні технологічні моменти. Перший із яких полягає в тому, що Кримський канал завжди на зимовий період очищали, а потім відбувався процес так званого "замочування". Інший технологічний момент полягає в тому, що рух води по каналу та у водосховища в Криму забезпечується насосними станціями – в районі Красноперекопська, та іншими. Які простоюють з 2014-го року, і наразі вимагають капітального ремонту. Потрібно кілька місяців, щоб їх почати ремонтувати, чого зараз не відбувається", — розповів політолог.

За словами Денисенка, "запустити воду по каналу можна і взимку – аби не було морозу".

 "Але взимку температура в степовому Криму, зазвичай, відʼємна. І вода раніше наступної весни по каналу навряд чи піде. Очевидно, що росіянам потрібна "гуманітарна війна за воду", але поки що вони роблять все можливе, щоб не продемонструвати своєї готовності цю війну розпочати", — розповів виконавчий директор UIF.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій та Луганській областях. За даними групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, маскуючи її номерні знаки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua