• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Росіяни перетворили енергоблоки ЗАЕС на логістичні й військові бази, — українська розвідка

Російські військові продовжують мілітаризацію території Запорізької атомної електростанції, попри численні заклики з боку Міжнародного агентства з атомної енергії та світових лідерів зменшити свою присутність на ЗАЕС

Реклама на dsnews.ua

Наразі територію енергоблоків №1, 2, 4 фактично використовують як логістичні та військові бази.

У ГУР розповіли, що на цих майданчиках постійно перебуває особовий склад військ РФ, бронетехніка та вантажівки. Кількість транспорту та російських військовослужбовців постійно змінюється.

За даними ГУР, біля кожного енергоблока протягом дня може перебувати від п’яти до 20 одиниць техніки. Ротація відбувається приховано під час комендантської години (з 23:00 ночі до 5:00 ранку).

Водночас всі вантажівки щільно закриті. Також є інформація, що в них можуть перебувати боєприпаси та вибухонебезпечні предмети.

Співробітників чергових змін, які мають проводити огляд енергоблоків щонайменше один-два рази на тиждень, не допускають на контрольовану територію. Людей, які намагалися провести обходи, піддавали побиттям та катуванням. Декілька з них перебувають у госпіталі у важкому стані.

Як писала "ДС", 22 травня Запорізька АЕС була всьоме знеструмлена внаслідок атаки російських військ.

Пізніше Укренерго відновило лінію електропередачі, яка живить Запорізьку АЕС — вона переходить на живлення від української енергосистеми.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua