• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Російські спецслужби виманюють інформацію у родичів українських полонених, — ГУР

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими просить не передавати жодної інформації неперевіреним особам

Російські спецслужби виманюють інформацію у родичів полонених
Головне управління розвідки
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міноборони, передає "ДС".

У ГУР наголосили, що умови війни потребують особливого ставлення до особистих даних, бо ворог використовує будь-яку можливість отримати розвідувальну інформацію.

"На сьогодні відомо про велику кількість випадків, коли російські спецслужби, під виглядом уповноважених державних служб або "громадських організацій", виходили на зв’язок з родинами наших захисників. Свої звернення пояснювали нібито метою "надати інформацію" про військового, або "сприяти визволенню з полону". Але! В кожному із цих випадків передача будь-якої інформації жодним чином не допомагало нашим військовим, які опинилися в біді", — кажуть у відомстві.

Розвідники попереджають, що паспортні дані, посада, звання, номер частини, останнє місце перебування полоненого військового, його фото у військовій формі тощо – важлива інформація, яка може бути використана ворогом проти самих бійців, їхніх родин та України в цілому.

Громадян просять пам'ятати:

  • Такі відомості можуть становити небезпеку для самого бійця, оскільки його дані можуть бути оприлюдненні в інформаційному просторі із негативними закликами.
  • У разі позначення останнього відомого місця перебування чи дислокації військового або частини, у якій він проходить службу, витік інформації може призвести до розвідувальних дій з ворожої сторони та становити небезпеку життю інших бійців.
  • Інформація може бути використана проти рідних. Зокрема, з ними можуть зв’язатися ворожі структури з метою "отримання викупу". При цьому, марно очікувати реального повернення: всі ці дії відбуваються нелегально, і реальних повноважень "зв’язкові" не мають. З тієї ж причини не варто очікувати на повернення коштів у разі "невдачі".

"Наголошуємо, що обміном полонених чи пошуком зниклих безвісти захисників займаються лише органи державної влади та відповідальні установи чи організації. Наша держава працює із кожним випадком і кожною справою. Робиться все можливе для повернення наших захисників з полону", — підкреслили у ГУР.

Щоб зберегти свої персональні дані й кошти, варто уважно ставитися до телефонних дзвінків і повідомлень, зазначають у відомстві. Не слід повідомляти або передавати свої персональні дані, дані військового, дані своїх близьких та знайомих неперевіреним особам.

Як писала "ДС", у полоні російських окупантів наразі перебувають 8 міських, сільських та селищних голів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua