• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Резніков і Данілов пригрозили в'язницею всім, хто допомагатиме нелегалам із Білорусі

Допомога в незаконному перетині кордону України є кримінальним злочином і ті, хто допомагатиме мігрантам проникати з Білорусі до України, понесуть покарання

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили міністр оборони Олексій Резніков та секретар Ради нацбезпеки та оборони після наради у Луцьку, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Я б хотів попередити ділків, які живуть у тих областях, що межують з дружньою нам Білоруссю, які раптом планують заробляти гроші на незаконному потраплянні мігрантів на територію України – це буде проти національних інтересів України, це питання національної безпеки. Хто буде надавати таку допомогу за гроші й продавати країну – буде відповідати досить серйозно за законом", — підкреслив Резніков.

Данілов зі свого боку нагадав, що в Україні немає кримінальної відповідальності за незаконне перетинання кордону.

"У квітні 2014 року була скасована кримінальна відповідальність за незаконний перетин кордону. Але лишилася кримінальна стаття за допомогу цим людям. Тому це буде кримінальна відповідальність", — наголосив секретар РНБО.

Як повідомляла "ДС", секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов за підсумками наради у Луцьку заявив, що на кордоні Білорусі з Польщею перебуває близько 16 тисяч так званих мігрантів і ця криза є не гуманітарною проблемою, а спецоперацією Росії.

Голова СБУ Іван Баканов вважає малоймовірним прорив потоку мігрантів із Білорусі до України.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у разі загострення міграційної ситуації на кордоні з Білоруссю може бути введений режим надзвичайного стану у прикордонних областях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua