• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

СБУ не надала доказів, чому Аксьонов не може стати депутатом, — Разумков

Служба безпеки України не надала Верховній Раді доказів, чому Андрій Аксьонов не може бути народним депутатом

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер парламенту Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Прямий", передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я, як завжди, буду виходити з букви закону, не з духу навіть, а з букви, тому що дух закону у нас іноді змінюється залежно від того, куди вітер дме. А буква закону чітко закріплена в законодавстві України... Він (Андрій Аксьонов — ред.) був допущений до виборів, Центральна виборча комісія визнала його переможцем і направила відповідні документи до Верховної Ради ", — сказав спікер ВРУ.

Він додав, що СБУ не надала жодних аргументів, чому Аксьонов не може бути народним депутатом.

"У мене, як у керівника Верховної Ради, немає підстав робити щось інше для того, щоб народний депутат не склав свою присягу", — зазначив Разумков.

"Якщо буде доведено, що він діє проти інтересів України, порушує українське законодавство, тим більше навіть зараз або в минулому співпрацює або співпрацював зі структурами або людьми, які діють всупереч інтересам України, то ви знаєте як це відбувається — підозра, зараз немає депутатської недоторканності, український суд", — уточнив Разумков.

Він додав, що розуміє необхідність доводити до кінця реформу Генеральної прокуратури і судів, але "іншого варіанту немає".

"Я не суд, я точно не можу судити. Я можу висловлювати свою позицію", — підкреслив глава ВРУ.

Як писала "ДС", 19 травня новообраний народний депутат Андрій Аксьонов, обраний на проміжних виборах по округу №50, склав присягу у Верховній Раді.

Аксьонова підозрюють в організації "референдуму ДНР". Також ходять чутки про його подвійне громадянство. Віце-спікер Ради Стефанчук заявляв, що Центральна виборча комісія і Верховна Рада матимуть відреагувати в разі підтвердження інформації про наявність російського громадянства у переможця виборів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua