• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

СБУ викрила столичну ІТ-компанію, яка займалася розробкою для окупаційних адміністрацій (ВІДЕО)

Кіберфахівці Служби безпеки викрили столичну компанію, яка займалася ІТ-підтримкою захоплених ворогом підприємств та установ у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей

СБУ заблокувала київську ІТ-компанію за підтримку окупаційних адміністрацій (ілюстративне фото)
СБУ заблокувала київську ІТ-компанію за підтримку окупаційних адміністрацій (ілюстративне фото)
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні речника СБУ Артема Дехтяренка, передає "ДС".

За даними спецслужби, компанія зокрема постачала ворогу програмне забезпечення для збору комунальних платежів.

Одержані від мешканців кошти керівники окупаційних адміністрацій направляли на фінансування угруповань так званих "Л/ДНР", які беруть участь у повномасштабній агресії Росії проти України.

За даними слідства, за допомогою нелегального програмного продукту окупанти перерахували до "бюджету" бойовиків понад 10 млн у гривневому еквіваленті.

Крім того, через онлайн-сервіс сплати за "комунальні послуги" загарбники отримували доступ до установчих даних місцевих жителів.

"Встановлено, що цей незаконний бізнес організувала керівник компанії. Через особисті зв’язки вона укладала договори з представниками окупаційних адміністрацій на обслуговування їх комп’ютерних систем.

Безпосередньо розробкою та адмініструванням програмного забезпечення займались більше 10 працівників. Для маскування протиправної діяльності їх розосередили у різних регіонах, у тому числі на тимчасово окупованих територіях.

Серед основних "замовників" послуг були захоплені окупантами підприємства і установи газо- та водопостачання.

Наразі одному з учасників схеми повідомлено про підозру за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації). Питання щодо оголошення про підозру іншим причетним вирішується. Досудове розслідування триває", — зазначив Дехтяренко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua