• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Кабмін планує запровадити гранти для навчання українців на ІТ-курсах

Уряд України хоче видавати людям гранти для навчання на ІТ-курсах, а також підтримувати стартапи. Влада вважає, що це може стати "справжнім драйвером зростання економіки"

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про ініціативу повідомив 10 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС".

Каже, що держава виділить фінансування для навчання 60 тисяч українців, які зможуть після цього знайти роботу в цій сфері.

"Українці, які бажають отримати кваліфікацію junior developer, графічний дизайнер або іншої технічної спеціальності, матимуть змогу отримати грант, який можна буде витратити лише на навчання на ІТ-курсах", — відзначив очільник Уряду.

Шмигаль наголосив, що ці грантові програми можуть стати справжнім драйвером зростання для економіки: "Це мотивація для людей залишатися і працювати в Україні. Працювати задля нашої перемоги зараз, а також для розбудови сильної України в майбутньому".

Прем’єр зауважив, що у 2021 році кількість ІТ-фахівців в Україні зросла на рекордні 50 тисяч людей, але багато компаній все одно мали дефіцит кадрів. ІТ-спеціалісти, за його словами, в останні роки стали справжнім середнім класом в Україні, а тому держава хоче збільшити увагу до сектору і допомогти тим, хто хоче піти в ІТ.

Також в уряді заявили, що максимально зацікавлені у створенні українських стартапів і готові вкладати в це гроші. Влада каже, що Український фонд стартапів буде викуповувати частку в новостворених компаній. Програма спрямована на ІТ-підприємців — початківців, які мають ідею створення технологічного стартапу та шукають фінансування на стадію створення тестової моделі.

За словами прем’єр-міністра, ці гроші можна буде направляти лише на розвиток, найм співробітників, підготовку моделі та початкове фінансування. Бюджет програми на рік — 10 млрд грн. Пріоритет надаватиметься експортоорієнтованим компаніям.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua