• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

СБУ з початку року заблокувала 35 російських ботоферм

З початку 2022 року спеціалісти Служби безпеки заблокували діяльність 35 ботоферм

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу СБУ.

"З початку року ми припинили функціонування вже 35 ботоферм. Тобто департамент кібербезпеки системно протидіє інформаційній агресії Російської Федерації, не допускаючи розхитування суспільно-політичної ситуації в нашій державі", — наголосив він.

Зокрема, лише за останні кілька днів викрито ботоферми у Києві, Київській та Одеській областях, які серед іншого дискредитували українських захисників, розповсюджували панічні настрої та розганяли російські наративи.

За словами Вітюка, ботоферми зазвичай створюються як шахрайський інструмент масштабування інформаційного впливу на певні аудиторії.

При цьому в СБУ переконані, що відповідальність за такий злочин має бути більш жорсткою. Адже сьогодні створення ботоферми класифікується як несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних мереж (ст. 361 Кримінального кодексу України) і карається штрафом або позбавленням волі від 2 до 6 років максимум.

Водночас багато ботоферм працюють на російські спецслужби. А отже, кваліфікувати такі дії вже варто, як допомога державі-агресору або державну зраду, що тягне за собою значно вищий рівень відповідальності.

"Наші спеціалісти напрацьовують відповідні ініціативи та зміни до законодавства. Ми вважаємо, що необхідно виділити питання кваліфікації дій – зокрема, створення та функціонування бото- і тролеферм – в окремий склад злочину з огляду на його суспільну небезпеку, особливо у військовий час", – зазначив Витюк.

Він нагадав, що кібервійна для України розпочалася ще у 2014 році, і Росія використовує у ній різні інструменти впливу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua