• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

СБУ заблокувала кібератаку російських спецслужб

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили факти цілеспрямованого розповсюдження російськими спецслужбами шкідливого програмного забезпечення з метою встановити контроль над компʼютерами державних органів України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Фахівці СБУ встановили, що на початку червня цього року було здійснено масову розсилку електронних листів із підміною адреси відправника.

Повідомлення, зокрема, нібито від Управління патрульної поліції Києва містили шкідливі вкладення і були надіслані на адреси низки державних установ.

"Кіберфахівці СБ України рекомендують провести термінову перевірку інформаційно-телекомунікаційних систем, зокрема використовуючи індикатори, що опубліковані в платформі "MISP-UA" для виявлення їх можливої компрометації та вжиття оперативних запобіжних заходів", — йдеться у повідомленні.

Замовники планували вразити комп’ютерні мережі органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єктів критичної інфраструктури.

Шкідливе програмне забезпечення ініціює встановлення клієнтської частини програми (засіб віддаленого адміністрування) на уражений комп’ютер.

Це дає можливість іноземній спецслужбі віддалено здійснювати повний контроль над ПК.

Встановлено контрольно-командні сервери, які в тому числі знаходяться на території РФ.

Як повідомляла "ДС", 27 травня компанія Microsoft зафіксувала масовану хакерську атаку на урядові установи і аналітичні центри в 24 країнах, зокрема на кілька організацій і державних агентств у Сполучених Штатах. За атакою стоїть хакерське угрупування Nobelium з Росії. Також Білий дім підозрює російських хакерів в кібератаці на одного з найбільших виробників мʼясної продукції JBS SA, штаб-квартира якої базується в Бразилії. Американська влада розглядає можливість проведення наступальних операцій в кіберпросторі проти російських хакерів, чия діяльність стала загрозою національній безпеці США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua