• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Ще дві області: Уже у 5 регіонах є випадки гепатиту А

Небезпечну хворобу реєструють у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Тернопільській та Івано-Франківській областях

Гепатит А
Гепатит А
Реклама на dsnews.ua

Небезпечний гепатит А виявили ще у двох областях: Закарпатській та Дніпропетровській, пише "ДС" з посиланням на "Кореспондент". Таким чином інфікування зафіксували вже у п’яти областях країни.

У лікарнях Закарпатської області з гепатитом А перебувають 11 осіб. Серед них – пʼятеро дітей. Від початку 2023 року тут виявили 125 випадків цього захворювання. Джерелом інфекції, на думку медиків, є виключно людина.

"Зараз назвати це спалахом не можна, адже підстав для цього немає. Спалах – це коли зареєстровано 3-5 випадків в одному середовищі, в одній сім’ї, колективі чи класі", – директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний.додав він.

Тим часом на Дніпропетровщині зафіксовано вже 32 випадки інфікування.

"Попередні роки підйом захворюваності був у 2014-2015, 2019-2020 рр. Для цієї хвороби характерна така циклічність. Джерелом хвороби є хвора людина. Клінічні прояви – слабкість, біль у животі, жовтуха. Зараження може бути через забруднені харчові продукти, воду, побутовий шлях через забруднені руки, предмети", – розповів заввідділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України Денис Кисельов.

Як повідомляла "ДС", спалах гепатиту А у Вінницькій області поширюється населеними пунктами регіону через побутові контакти. В регіоні оголосили про надзвичайну ситуацію та посилили протиепідемічні заходи. 

Розпочали роботу мобільні бригади екстреної вакцинації проти для людей, які контактували з інфікованими особами. Наразі у Вінницькій області підтверджено 207 випадків гепатиту А. 1 листопада в Івано-Франківській області було підтверджено сім випадків захворювання на гепатит А.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua