• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Скіфське золото" може зберігатися у "Софії Київській", але розглядаються й інші варіанти, — Шмигаль

В Україні є багато місць, де гідно та надійно могли б зберігати "скіфське золото", яке за рішенням Апеляційного суду Амстердама повернеться в Україну

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Зберігатимуться вони (експонати, – "ДС") в Україні. Очевидно, вибиратимемо місце та обговорюватимемо з Міністерством культури. Я впевнений, що є багато місць в Україні, де гідно і надійно могли б зберігати ці коштовності", — сказав Шмигаль на брифінгу під час робочої поїздки до Кіровоградської області у вівторок.

Як варіант прем'єр назвав Національний заповідник "Софія Київська" для зберігання "скіфського золота", але розглядатимуть й інші варіанти у різних регіонах. 

Нагадаємо, 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама прийняв рішення про передачу "скіфського золота" Україні. Після оголошення рішення суддя заявив, що воно може бути оскаржене у Верховному суді Амстердама.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна завжди повертає своє – спочатку поверне "скіфське золото", а згодом і окупований Росією Крим.

Майже аналогічною заявою відзначився й міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який сказав, що Україна зможе повернути окуповані території та людей так само, як і "скіфське золото".

Голова Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін заявив, що юристи, які представляють кримські музеї, вивчать можливість оскарження рішення Апеляційного суду Амстердама щодо передачі Україні колекції "скіфського золота" з окупованого Росією Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua