• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Слуга" Гетманцев визнав провал Зе-влади в боротьбі з контрабандою

За півтора року команда президента Володимира Зеленського не може похвалитися успіхами в боротьбі з контрабандою

Данило Гетьманцев
Данило Гетьманцев / sluga-narodu.com
Реклама на dsnews.ua

Про це нардеп "Слуги народу", глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев заявив в інтерв'ю Укрінформу, передає "ДС".

За його словами, масштаби тіньової економіки є загрозою національній безпеці.

"Безперечно, рішення, які прийняла РНБО (про введення санкцій проти "десятки контрабандистів" — "ДС"), не є інструментом для протидії контрабанді. Ми повинні бути чесними перед собою: за півтора року боротьби з контрабандою нам як владі нема чим пишатися", — сказав депутат.

У той же час він упевнений, що рішення РНБО має стати відправною точкою, з якої "почнеться відлік боротьби з цим ганебним явищем".

Гетманцев відзначив, що "правоохоронні органи деградували за останні десятиліття".

"Проблема дуже складна і вирішення її потребує неординарних рішень і величезних зусиль. У країні, в якій йде війна, ухилення від оподаткування — це злочин особливої суспільної небезпеки", — підкреслив нардеп.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський після засідання РНБО оголосив про введення санкцій проти топ-10 українських контрабандистів. Разом з тим, за даними РНБО, в списку санкцій опинилося 79 юридичних осіб.

Крім того, від виконання своїх посадових обов'язків були відсторонені понад 100 співробітників Держмитслужби. Серед них 17 керівників митниць і митних постів.

Зеленський 4 квітня підписав указ про введення в дію рішення РНБО про санкції проти контрабандистів.

В СБУ також повідомили, що стосовно так званої "десятки контрабандистів", проти яких Рада нацбезпеки і оборони запровадила санкції, розпочаті кримінальні провадження.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua