• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

"Слуга народу" досі не відзвітувала про витрати на "опитування Зеленського"

Провладна партія "Слуга народу" досі не відзвітувала про витрати за "президентське опитування"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив Комітет виборців України (КВУ), інформує "ДС".

Комітет відзначив в цілому негативну тенденцію щодо надання політичним партіям легальних можливостей для уникнення фінансової звітності. Станом на сьогодні із 365 партій звіти за І квартал 2021 року подали лише 57 політичних сил. Таким чином 85% партій фактично перестали звітувати перед НАЗК в останній рік. 

"Така ситуація негативно позначається на прозорості діяльності партій. До прикладу, політична партія "Слуга народу" досі не оприлюднила інформацію про витрати на президентське опитування, проведене в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. У жовтні 2020 р. представники партії "Слуга народу" заявляли, що витрати на опитування будуть показані у фінансовому звіті партії. Однак, станом на травень 2021 року, такої інформації надано не було", — йдеться у повідомленні.

Формальною причиною зволікання є зміни до закону "Про політичні партії в Україні", які надали політичним партіям легальну можливість затягувати із подачею фінансових звітів до закінчення в Україні карантину. Останній звіт, поданий "слугами", стосується періоду ІІ кварталу 2020 року (квітень-червень). Схожа ситуація й з іншими партіями, які так само отримали легальну можливість не звітувати про свої доходи і витрати під час карантину. В результаті політичні партії впродовж останнього року фактично не звітували.

Як зазначається, на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроєкт №4611, яким пропонується виключити із закону положення про відстрочку для політичних партій у поданні щоквартальних звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру на період карантину.

Як писала "ДС", наприкінці лютого Комітет виборців України (КВУ) офіційно звернувся до НАЗК із проханням провести додаткову перевірку фінансових звітів партій "Слуга народу" та "Опозиційна платформа — За життя".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua