• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Слуга" закликав домагатися невизнання виборів до Держдуми

Україна має поставити на міжнародному рівні питання невизнання результатів виборів до Державної Думи Росії, оскільки в них братимуть участь жителі окупованих територій Донецької і Луганської областей

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат з фракції "Слуга народу" Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Будь-які реагування з боку органу державної влади на факти порушення права громадян України на тимчасово окупованих територіях завжди є дієвими. Тобто потрібно оцінювати ці обставини, оцінювати в комплексі. І треба дивитися, яким чином реагують міжнародні інституції… в Європейському парламенті буквально сьогодні звучало застереження, що якщо будуть допущені порушення основоположних принципів виборчого права при проведенні виборів до Державної думи Російської Федерації, то необхідно буде ставити питання про нелегітимність цієї Державної думи", — повідомив він.

Нардеп підтримав заяву міністра закордонних справ Дмитра Кулеби щодо того, що ціла низка міжнародних конвенцій не допускає присягу на вірність країні-окупанту жителями тимчасово окупованих територій. А за допомогою виборів в ОРДЛО Кремль хоче показати, що на окупованих територіях України проживають громадяни Росії.

Веніславський також підкреслив, що мова йде про глобальне невизнання виборів до Держдуми РФ, а не просто депутатів, обраних від окупованого Донбасу.

"Необхідно поставити питання про легітимність всієї Державної думи, і систематична цілеспрямована робота сприятиме тому, щоб Російська Федерація та обрані представники законодавчого органу Російської Федерації відчували себе щонайменше дуже невпевнено у відносинах з міжнародними партнерами", — підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", 8 вересня Верховна Рада підтримала постанову про звернення до міжнародних організацій із закликом не визнавати вибори до Державної думи РФ, які Росія проводить в окупованих Криму і Севастополі.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що жителів ОРДЛО змушують брати участь у виборах до Держдуми РФ, а в разі відмови — погрожують штрафами і звільненнями.

Прессекретар президента Сергій Никифоров підкреслив, що вибори до Держдуми на Донбасі будуть юридично нікчемними. Однак місцеві жителі можуть прийняти в них участь.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua