• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

"Слуги" вимагають від Зеленського розірвати дипломатичні відносини з Росією

Народні депутати від партії "Слуга народу" закликали президента Володимира Зеленського розірвати дипломатичні відносини з Росією через загострення ситуації на українському кордоні

Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму Facebook написала нардеп- "слуга" Єлизавета Богуцька, передає "ДС".

"Ми, народні депутати України – члени парламентської фракції партії "Слуга народу", вважаємо своїм професійним та патріотичним обовʼязком висловитися щодо штучно створеної Російською Федерацією напруги вздовж державного кордону України. Висловлюємо повну підтримку зусиллям Президента України знайти дипломатичне вирішення ситуації та реалістичний спосіб досягнення миру і повернення окупованих територій, а також висловлюємо вдячність міжнародним посередникам за підтримку миролюбних прагнень України", — написала вона.

Богуцька зазначила, що "принциповість України у відстоюванні національних інтересів за столом переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи, виправдана і законна". Вона також звернула увагу на "мову ненависті" по відношенню до України з боку російського керівництва.

"Дії Росії становлять екзистенційну загрозу для України. У ситуації, що склалась, з огляду на висловлене вище, а також беручи до уваги історію взаємин України з Росією, а надто, останні сім років цієї історії, Україна не має іншого вибору, ніж сприймати дії Росії, як реальні приготування до розширення збройної агресії чи масштабної військової провокації проти нашої держави", — підкреслила вона, закликавши українську владу "активізувати діяльність, спрямовану на підготовку країни до оборони".

Нардепи вважають за необхідне провести позачергове засідання парламенту за участю президента, Кабміну і представників спецслужб. Також вони закликали президента розірвати дипломатичні відносини з Росією, внести в Раду законопроєкт "Про територіальну оборону", провести призов резервістів і завчасно почати мобілізацію, невідкладно звернутися до Великобританії і США щодо тимчасового направлення своїх військових контингентів до України, запропонувати країнам НАТО тимчасово (на період загострення) розгорнути в нашій країні підрозділу протикорабельних ракет, ППО і протиракетної оборони, а також бойових кораблів в літоральних водах України, про термінову військово-технічну допомогу Україні, про тимчасове розгортання в Чорному морі спільної операції з патрулювання морських шляхів від протоки Босфор в напрямку чорноморських портів Болгарії, Румунії, України та ін.

Як писала "ДС", раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької і Луганської областей.

У МЗС України заявили, що Україна не розриває дипломатичні відносини з Росією через гуманітарний аспект.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua