• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У МЗС пояснили, чому підтримують відносини з Росією

Україна не розриває дипломатичні відносини з Росією через гуманітарний аспект

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"На даному етапі ми керуємося насамперед гуманітарним аспектом. Декілька десятків тисяч громадян України, які перебувають на консульському обліку, сотні тисяч громадян України, які з тих чи інших міркувань відвідують, чи змушені відвідувати, державу-агресора, це не тому, що вони люблять Росію і не визнають агресивну поведінку Росії. А через те, що вони мають в дуже поважному віці родичів, які теж потребують їхньої уваги", — сказав він.

Єнін підкреслив, що потрібно зберігати спокій.

"У випадку будь-яких інцидентів саме консульська служба приходить їм на допомогу. Ми, головне, маємо зберігати спокій, додатково змобілізуватися і продовжувати виконувати нашу таку важливу функцію заради інтересів громадян України", — сказав він.

Нагадаємо, вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк затриманий в російському місті Санкт-Петербург. Його на кілька годин затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом в МЗС України повідомили, що дипломат звільнений і вже знаходиться на території консульства.

"Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства", — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

У мережі зʼявилося відео затримання українського дипломата.

Пізніше стало відомо, що український консул має покинути Росію до 22 квітня.

В якості дзеркальної відповіді на незаконні дії Москви Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua