• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Слуги" закликали правоохоронців розібратися з "виборами Вірастюка"

Партія "Слуга народу" закликала правоохоронні органи розслідувати правопорушення під час довиборів до Верховної Ради на одномандатному виборчому окрузі №87 в Івано-Франківській області, переможцем яких оголошений висуванець від "СН" Василь Вірастюк

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив лідер партії Олександр Корнієнко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Партія "Слуга народу" вимагатиме чесного і неупередженого розслідування всіх численних кримінальних проваджень у 87-му окрузі", — заявив Корнієнко.

Він підкреслив, що опоненти "Слуги народу" під час виборчої кампанії на 87-му окрузі намагалися застосувати "найбрудніші технології: скупку голосів, каруселі, махінації з виборчими списками, а потім для легалізації цього організовували хаос в окружній виборчій комісії і фактично заблокували встановлення підсумків голосування".

За словами Корнієнка, принципова позиція довірених осіб кандидата від "Слуги народу" Василя Вірастюка дозволила відправити 20 ділянок на перерахунок.

"Перерахунок показав реальну ситуацію — день голосування і підрахунок на дільницях пройшли з великою кількістю процедурних порушень, частина з яких тягне на цілком конкретні статті Кримінального кодексу для голів та членів ДВК. Голосування на дільницях визнавали недійсними через відсутність контрольних листів, що може свідчити про махінації зі скриньками і через порушення зі списками для голосування на дому. Це може бути показником вкидання бюлетенів. Члени та голови ДВК "підвозили" з собою документацію, якої не вистачало, тоді як вона повинна бути в мішках на ОВК", — пояснив Корнієнко.

Голова партії "Слуга народу" зазначив, що перерахунок голосів показав спробу повної фальсифікації з боку опонента.

"Зараз відхилено вже 6 із 19 позовів про скасування перерахунку дільниць. Це свідчить про слабку юридичну позицію нашого опонента, яку він неодноразово доповнює гучними вигуками в ОВК", — звернув увагу Корнієнко.

Він також підкреслив, що в ситуації щодо сфальсифікованих протоколів, яку подають як "історію зі зниклими бюлетенями", повинні розбиратися не "диванні експерти", а правоохоронці.

За результатами підрахунку 100% оброблених дільничних протоколів, оприлюдненими на сайті ЦВК вранці 4 квітня, в окрузі № 87 переміг Василь Вірастюк, який отримав 31,25%. Його конкурент Олександр Шевченко — 29,69% голосів виборців. Розрив між ними становив 749 голосів. Кандидат від ВО "Свобода" Руслан Кошулинський посів третє місце (28,86%, 13 927 голосів).

Напередодні увечері 3 квітня повідомили про розбіжності в підрахунку голосів на шести дільницях округу, на чотирьох дільницях результати голосування визнані недійсними.

Всеукраїнське обʼєднання "Свобода" закликає провести перевибори в окрузі №87.

Олександр Шевченко заявив про намір оскаржити результати голосування в суді.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua