• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

ЗМІ повідомили, що Чаус знаходиться у військовій частині ДПСУ: у відомстві заперечують

Державна прикордонна служба обурена маніпулятивними припущеннями, що скандальний екссуддя Микола Чаус перебуває у військовій частині Держприкордонслужби у Київській області

Микола Чаус
Микола Чаус / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це речник ДПСУ Андрій Демченко заявив у коментарі Українській правді, передає "ДС".

"Вчора окремі видання та телеканали спробували створити абсурдну та маніпулятивну спекуляцію навколо ДПСУ. Спершу проросійське видання "Страна", посилаючись на слова адвоката, робить висновок, що відео з даною особою монтувалося за допомогою програми, яку закупила одна з частин відомства. Далі більше, телеканал "Прямий", не лише цитує це видання, а й посилаючись на цю інформацію, відразу виносить рішення, що Чаус знаходиться саме в цій частині. Журналісти каналу навіть приїхали до неї, щоб продовжити сіяти брехню і створити такий же сюжет. При цьому представниця каналу свої маніпулятивні дії з посмішкою називає хитрістю. Це не хитрість – це абсурд", — сказав.

"Українська правда" повідомила, що представники вищевказаних ЗМІ роблять свої припущення та висновки на тому факті, що відео, опубліковане у Телеграм-каналі "ChausUA Микола Чаус" 16 травня 2021 року, мовляв, змонтоване з допомогою програми Adobe Premiere Pro. Аналогічне програмне забезпечення у 2018 – 2019 роках придбала військова частина №2428, розташована в Київській області.

Демченко наголосив, що Державна прикордонна служба України в своїй роботі дотримується визначених норм і використовує ліцензійне програмне забезпечення, не порушуючи прав інтелектуальної власності.

Закупка програмного забезпечення відбувається на постійній основі і термін їхніх ліцензій діє відповідно до договорів. "Ліцензії тих програмних продуктів, про які наголошують ці "журналісти", і які закуповувалися окремо в 2018 та 2019 роках, діяли рік", — підкреслює Демченко.

В залежності від потреб ДПСУ закуповує і офісне програмне забезпечення, і операційні системи, серверне програмне забезпечення та програмну продукцію для роботи з графікою та зображеннями, яку використовують комунікаційні підрозділи, роз’яснює він.

Окремо він зазначає, що Державна прикордонна служба України не отримувала жодних звернень з метою надання або перевірки інформації про використання програмного забезпечення, за допомогою якого, начебто, монтувалося відео з Миколою Чаусом.

"Дії і проросійського видання і українського телеканалу, який таким себе хоче вважати, важко назвати об’єктивними, а їх представників журналістами. Цікаво, а телеканал "Прямий" часом не використовує програму Adobe Premiere, і якщо так, то чи мають вони відповідну ліцензію чи користуються піратськими версіями. Тому прошу не спекулювати цією інформацією, оскільки закупка програмного забезпечення робиться прозоро і є у відкритому доступі. А припущення телеканалу "Прямий" про перебування Чауса в частині ДПСУ є маніпуляцією і фейком", — сказав Демченко.

Нагадаємо, днями Чаус записав відео, у якому анонсував повернення до України та співпрацю зі слідством. У ЗМІ зʼявилися припущення, що одіозного суддю змусили зробити запис.

Як писала "ДС", 3 квітня група невідомих озброєних чоловіків в центрі Кишинева викрала суддю Миколу Чауса, якого в Україні підозрюють у корупції. 4 квітня зʼявилася інформація про те, що Чаус незабаром буде доставлений в Україну.

Глава МВС Молдови Павло Войко пізніше заявив, що Чауса викрали іноземці та вивезли на територію України. Дружина колишнього судді Світлана Чаус впевнена, що до викрадення її чоловіка причетна українська влада. Пізніше СБУ відкрила кримінальне провадження за фактами викрадення Миколи Чауса в Молдові і незаконного переправлення його через державний кордон.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua