• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Соціологи розповіли, виборці якої партії найохочіше готові продавати землю

Найбільше охочих продавати землю після відкриття відповідного ринку — серед виборців партії "Слуга народа", найменше — серед прихильників "Батьківщини" та ОПЗЖ

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про результати соціологічного опитування, проведеного у рамках дослідження Українського інституту майбутнього (UIF) за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп», розповів політолог виконавчий директор Інституту Вадим Денисенко повідомив на прессконференції 24 лютого, передає "ДС".

Так, на пресконференції він зазначив, що за результатами соцопитування, 59% українців в жодному разі не готові продавати власний пай після того, як буде відкрито ринок землі, 22% готові подумати про продаж, але не готові поспішати, 10% — відповіли, що все залежить від ціни і лише 3% — готові продати без коливань.

"Якщо ми підсумуємо питання "залежить від ціни", "продам без коливань", "подумаю про продаж" — то серед прихільників "Батьківщини" 29% говорить, що теоретично можуть продавати або не продавати. Серед прихильників ОПЗЖ — 28%. Між іншим, по всіх інших питаннях прихильники "Батьківщини" та прихильники "Опозиційної платформи — За життя" практично ідентично відповідають в питаннях земельної реформи", — розповів політолог.

Денисенко також додав, що серед прихильників "Європейської солідарності" лише 36% опитаних готові продати земельний пай в залежності від обставин. Політолог нагадав, що політсила підтримала відкриття ринку землі.

"Найбільше прихильників відкриття ринку землі, як це не дивно, серед (виборців — "ДС") партії "Слуга народу" — 49%. І, між іншим, серед них найменше людей, що говорять "ні в якому разі не продам свій земельний пай", — зазначив він.

Денисенко додав, що таких людей серед виборців "слуг" — 44%.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Згідно з законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua