• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Справа брата судді Вовка: ВАКС обрав запобіжний захід другому фігуранту

Вищий антикорупційний суд обрав адвокату Юрію Донцю, який, за даними слідства, ще з одним адвокатом обіцяли за 100 тис. доларів "вирішити питання" з одним із суддів ОАСК про прийняття позитивного рішення, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Реклама на dsnews.ua

Альтернативою тримання під вартою є застава у розмірі майже 3 млн грн, інформує "ДС".

"Слідчий суддя постановив: клопотання — задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Юрія Донця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і визначити йому заставу у розмірі 1300 прожиткових мінімумів, що становить 2 мільйони 951 тисячу гривень", — сказав під час засідання слідчий суддя, слова якого цитує Укрінформ.

Суд також постановив, що у випадку внесення застави на підозрюваного будуть покладені такі обовʼязки: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду; не відлучатися із Києва без дозволу слідчого, прокурора, суду; повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання до відповідних органів документи, які надають право на виїзд за кордон; носити електронний засіб контролю.

Також Донцю забороняється спілкуватися із низкою осіб, серед яких інший підозрюваний у цій справі Юрій Зонтов. Він є братом скандального судді Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Раніше суд відправив Зонтова під варту до 4 червня з альтернативою застави у понад 35 млн грн.

У разі внесення застави термін дії обовʼязків, які буде покладено на підозрюваного судом, буде визначатися терміном у 2 місяці з моменту звільнення його з-під варти.

Ця ухвала може бути оскаржена до Апеляційної палати ВАКС упродовж 5 днів з дня її оголошення.

Зауважимо, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили у суді для Донця запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави 14 млн грн.

За версією слідства, Юрій Зонтов, який є співробітником Служби зовнішньої розвідки, і адвокат Юрій Донець на початку 2021 року запропонували "допомогти" страховій компанії "АКС Кепітал", яка наразі вже перебуває в стані припинення.

Фірма подала до Окружного адмінсуду позов проти Державної податкової служби і просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення. Донець представляв інтереси компанії в суді.

Адвокатів "здав" правоохоронцям чоловік на прізвище Коваленко, який був ліквідатором "АКС Кепітал" і якого підбурювали дати хабар судді Тетяні Балась.

За твердженням слідства, Донець під час зустрічі з Коваленком запропонував йому за 100 тисяч доларів організувати рішення на користь страхової компанії. Після цього адвокат залучив свого знайомого, Зонтова, оскільки той є рідним братом голови ОАСК і може посприяти передачі хабаря. При цьому Донець нібито говорив своєму клієнту, що домовлятись із суддею будуть, в тому числі, через голову суду Павла Вовка. Коваленко у січні 2021 року написав заяву в НАБУ про підбурювання до хабаря.

16 березня йому сказали, що суддя Балась попередньо погодилась ухвалити потрібне рішення за гроші. 25 березня ліквідатор страхової компанії передав Донцю перший транш у розмірі 10 тисяч доларів. 29 березня Коваленку сказали, що із суддею остаточно домовились про рішення і до 5 квітня їй треба передати залишок хабаря. За твердженням НАБУ, з 90 тисяч доларів, які Коваленко 5 квітня передав Донцю, 10 тисяч адвокат залишив собі.

Нагадаємо, 6 квітня детективи НАБУ затримали брата скандального голови ОАСК Павла Вовка при спробі взяти 100 тисяч доларів хабаря. Журналіст Юрій Бутусов розкрив деталі схеми отримання хабарів, яку, за його словами, організував глава ОАСК Павло Вовк.

Згодом в НАБУ повідомили обшуки в будівлі ОАСК, а також те, що один із затриманих дійсно є "близьким родичем" голови суду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua