• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Стефанчук допустив винесення на референдум питання про вибори в ОРДЛО

Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук допустив, що питання порядку проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей буде винесено на всенародний референдум

Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав під час виступу на погоджувальній раді голів фракцій і депутатських груп, передає "ДС".

Стефанчук нагадав, що минулого тижня президент Володимир Зеленський підписав закон про референдум.

При цьому віце-спікер підкреслив, що, з огляду на витратність проведення референдуму, на нього повинні виноситися питання державного значення, «а не якісь дрібні вузькополітичні речі».

«Зокрема, я думаю, такими питаннями на певних етапах розвитку України можуть стати вступ країни до ЄС, вступ до НАТО. І те, чи погоджуємося ми, що вибори на тимчасово окупованих територіях будуть проводитися після повернення повного контролю над кордоном», — пояснив Стефанчук.

Нагадаємо, питання порядку передачі контролю над ділянкою українсько-російського кордону і проведення виборів в ОРДЛО є наріжним каменем у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Нинішня редакція Мінських угод передбачає повну передачу контролю над кордоном після виборів. На такій черговості наполягає Москва. У свою чергу, Київ із цим не згоден і пропонує переглянути Мінські угоди.

Як повідомляла "ДС", 26 січня Верховна Рада підтримала законопроєкт №3612 "Про всеукраїнський референдум" у другому читанні і в цілому. За документ проголосували 255 народних депутатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua