• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Свідчить про факт тортур та жорстокого поводження": Денісова стурбована відео з Саакашвілі

Оприлюднене владою Грузії відео з колишнім президентом Міхеїлом Саакашвілі свідчить про факт тортур та жорстокого поводження з ним

Міхеїла Саакашвілі тягнуть за руки
Міхеїла Саакашвілі тягнуть за руки
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової у Telegram, повідомляє "ДС".

"Відеозапис засвідчує факт катування та жорстокого поводження з Міхеїлом, що є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Неправомірними діями представників Спеціальної пенітенціарної служби Міністерства юстиції Грузії порушено статтю 7 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та статті 1 Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання", — зазначила Денисова.

Омбудсмен закликала Комітет ООН проти катувань та Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню відреагувати на факт застосування тортур до Саакашвілі під час поміщення до виправної установи №18 в місті Глдані.

Також вона звернулася до народного захисника Грузії Ніно Ломджарії ретельно розслідувати обставини ситуації.

Нагадаємо, Спеціальна пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відеокадри привезення Саакашвілі до тюремної лікарні Тбілісі. На кадрах видно, що Саакашвілі чинить опір, його силою тягнуть кілька охоронців. Вони, взявши його за ноги та за руки, несуть від вхідних дверей сходами і заносять у ліфт, а потім намагаються пересадити у крісло-каталку, але експрезидент не дає себе "везти".

Як повідомляла "ДС", Саакашвілі був затриманий 1 жовтня у Тбілісі. Прем'єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив, що експрезидент Грузії Саакашвілі повернувся на батьківщину, щоб учинити вбивство опозиціонерів та заворушення. Він зазначив, що Саакашвілі зможе повернутися до України лише після того, як проведе у в'язниці весь термін. При цьому президент України Володимир Зеленський сказав, що має намір домагатися повернення заарештованого в Грузії колишнього президента цієї країни Михайла Саакашвілі в Україну, оскільки має українське громадянство.

Саакашвілі у в'язниці оголосив голодування. За його словами, він голодуватиме до самої смерті. 8 листопада Саакашвілі вивезли з виправної колонії та доправили до тюремної лікарні.

Особистого лікаря Саакашвілі Ніколоза Кіпшидзе не пускають до ув'язненого, якого перевели до Глданської в'язниці для надання медичної допомоги.

10 листопада у столиці Грузії Тбілісі правоохоронці затримали 46 осіб, які вийшли на мітинг на підтримку експрезидента країни Михайла Саакашвілі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua