• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Телеканал "1+1" оштрафували на понад 70 тисяч гривень через порушення мовного законодавства

В понеділок, 5 липня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглянула результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ "ТРК "Студія 1+1". За порушення вимог українського законодавства під час трансляції телесеріалу "Кухня" недержавною мовою до ліцензіата застосовано штрафну санкцію на суму 71 488,95 грн

1+1
1+1
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, передає "ДС".

"Позапланову безвиїзну перевірку мовнику було призначено на звернення громадянина Максима Ковбика, який скаржився на неправомірну трансляцію в ефірі телеканалу «1+1» із 13 квітня по 30 травня 2020 року серіалу «Кухня» недержавною мовою. Моніторинг Національної ради відбувся у період із 27 квітня по 5 травня.

Проаналізувавши надані ліцензіатом документи і пояснення, за результатами перевірки було встановлено, що трансляція серіалу «Кухня» (виробництва ТОВ «KEYSTONE PRODUCTION» на замовлення ЗАТ «YBW Group», 2013, Російська Федерація) російською мовою з українськими субтитрами є порушенням вимог абзацу другого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тому Національна рада, враховуючи норми статті 72 цього Закону застосувала до мовника санкцію «стягнення штрафу». Це – 5% суми ліцензійного збору, що для телеканалу «1+1» становить 71 488,95 грн", — сказано в повідомленні Нацради.

Отже, упродовж 30 днів із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення компанія має сплатити штраф до державного бюджету.

Крім того, Національна рада визнала порушення ТОВ «ТРК «Студія 1+1» пункту "а" частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватись законодавства України і вимог ліцензії.

Як повідомляла "ДС", раніше Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію в Україні білоруського пропагандистського телеканалу "Білорусь 24".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua