• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

The Economist: в очікуванні обстрілів Україна зберігає запаси трансформаторів за кордоном

Україна зробить або замовить 100 нових високовольтних трансформаторів, щоб замінити ті, що були знищені внаслідок обстрілу росіянами об'єктів енергетичної інфраструктури минулої зими

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі видання The Economist, повідомляє "ДС".

"Було замовлено 100 нових високовольтних трансформаторів, половину з яких буде вироблено всередині країни, а половину — закуплено за кордоном. Але напади на українські заводи призвели до того, що фактично було зроблено мало вітчизняних. Іноземні трансформатори зберігатимуться в Польщі та Румунії доти. доти, доки вони не будуть потрібні", — йдеться у матеріалі.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що країна готується до нових можливих атак на свою енергетичну систему, але вона набагато вразливіша, ніж була минулого року, адже більше не має надмірних потужностей, а запасного обладнання замало.

При цьому повідомляється, що українські інженери знайшли "хитромудрі" схеми розподілу електроенергії та обладнання по країні.

До того ж, після модернізації в Україні залишилося багато старих, але тільки нещодавно виведених з експлуатації трансформаторів, які можна знову підключити у разі потреби.

Галущенко зазначив, що тепер Україна має великий досвід того, як справлятися з великомасштабними атаками. Але росіяни також могли здобути уроки з їхнього досвіду "нездатності зруйнувати систему". Він наголосив, що Україні потрібно більше систем ППО.

Журналісти нагадують, що збитки, завдані російськими атаками минулої зими, були величезними. Відповідно до звіту Програми розвитку ООН, у квітні 2023 року потужності з виробництва електроенергії скоротилися на 51% порівняно з періодом перед вторгненням Росії у лютому 2022 року.

Зазначимо, що на атомну енергетику припадає найбільша частина виробництва енергії в Україні. І хоча три діючі атомні станції, які перебувають під контролем України, не зазнали прямого нападу, окупація Росією Запорізької АЕС призвела до падіння потужності атомних електростанцій на 44%.

Як писала "ДС", в "Укренерго" зазначали, що цієї зими можливі складнощі з енергопостачанням через обстріли, проте поки що обмежень щодо виробництва електроенергії немає. Наразі відключень світла в Україні не планують.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua