• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Тиск на членів ОВК і виборчі фальсифікації: КВУ оцінив довибори на "окрузі Вірастюка"

В одномандатному виборчому окрузі №87, на якому відбулися проміжні вибори до Верховної Ради, наявні ознаки виборчих фальсифікацій

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив Комітет виборців України, інформує "ДС".

"Внаслідок повторного підрахунку голосів на низці виборчих дільницях було встановлено зменшення кількості голосів за одного з кандидатів, що безпосередньо вплинуло на результати волевиявлення громадян. За оцінкою спостерігачів КВУ з 19 дільниць, на яких здійснювався перерахунок голосів, об’єктивні підстави для перерахунку були не більше, ніж на трьох дільницях", — йдеться у повідомленні.

В цілому КВУ відзначає надмірну політизацію роботи окружної виборчої комісії, штучне затягування процесу встановлення підсумків голосування з боку керівництва ОВК та непрозорість встановлення підсумків голосування. 

"На результат виборів в ОВО №87 прямо вплинули рішення окружної виборчої комісії щодо визнання виборів недійсними, а також повторного підрахунку голосів на низці виборчих дільниць. Так, ОВК визнала вибори недійсними на 5 дільницях. Ще на 6 дільницях в результаті перерахунку кількість голосів за одного з кандидатів в народні депутати зменшилась на 503 бюлетені", — заявили в КВУ.

Спостерігачі відзначають, що під час прийняття рішень про перерахунок голосів ОВК діяла заполітизовано, вимагаючи перерахунку голосів на дільницях без достатніх для цього підстав.

"На етапі підрахунку голосів спостерігалась надмірна політизація роботи ОВК та тиск на її членів з боку окремих народних депутатів України, членів фракції "Слуга народу". Варто відзначити, що на етапі прийняття виборчої документації було змінено відразу три голови ОВК. В цілому діяльність ОВК здійснювалась непрозоро. Так, одним з рішень ОВК було позбавлено права присутності на засіданні комісії фактично всіх спостерігачів. При цьому рішення було прийнято не поіменно, а пакетом. Загалом спостерігачі КВУ заявляли про штучне затягування процесу встановлення підсумків голосування з боку керівництва ОВК", — зазначили в Комітеті.

Там також заявили, що "жодним суб’єктом виборчого процесу не було надано переконливих доказів про факти фальсифікації результатів голосування безпосередньо на виборчих дільницях".

КВУ закликає представників правоохоронних органів невідкладно розслідувати масштабні факти виборчих фальсифікацій в ОВО №87 та притягнути винних осіб до відповідальності. За оцінкою КВУ, процес встановлення підсумків голосування в ОВО №87 не відповідав стандартам вільних та чесних виборів, що негативно впливає на легітимність обраних осіб.

Нагадаємо, 4 квітня ЦВК оприлюднила результати голосування на 87 окрузі (Івано-Франківська область) на довиборах до Верховної Ради, згідно з якими кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк отримав 31,25%, а його конкурент Олександр Шевченко – 29,69% голосів виборців. Шевченко заявив, що готує судові позови.

Перед цим на шести виборчих дільницях в окрузі №87 були зафіксовані порушення голосування та розбіжності у даних, а на пʼяти дільницях голосування визнали недійсним. На 20 дільницях округу вирішили перерахувати бюлетені.

Громадянська мережа "ОПОРА" вимагає від Нацполіціі розслідувати можливе спотворення результатів голосування в ОВО №87.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua