• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Ткаченко запропонував наглядовій раді УКФ переглянути ухвалені нею рішення щодо грантів

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко запропонував наглядовій раді Українського культурного фонду переглянути ухвалені нею рішення

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінкульту, передає "ДС".

"Олександр Ткаченко провів зустріч із представниками від експертів і заявників УКФ, щоб продовжити діалог для стабілізації ситуації навколо інституту… Міністр запропонував наглядовій раді переглянути ухвалені нею рішення", — кажуть у міністерстві.

Зазначається, що формально Мінкультури не може скасовувати конкурси, визначені наглядовою радою УКФ, та інші її рішення, оскільки в законодавстві не передбачено норми щодо контролю за наглядовою радою.

"Наразі МКІП напрацьовує зміни до нормативно-правової бази, які усунуть прогалини та забезпечать підзвітність наглядової ради. Також обговорюється питання з дирекцією фонду про готовність УКФ щодо переспрямування коштів, а також можливість узгодження подовження терміну реалізації і звітування за проектами", — розповіли у Мінкульті.

Зокрема, планується розробити Стратегію УКФ та внести зміни до закону про фонд. У змінах передбачається більш детальна процедура взаємодії дирекції, експертів і наглядової ради.

Під час зустрічі також торкнулися питання додаткового конкурсу до 30-ї річниці незалежності України.

"Масштабні заходи з відзначення 30-ї річниці незалежності України заплановано на виконання указу президента України № 459/2020. З метою підтримки їх проведення УКФ запровадив додаткову грантову програму", — повідомляють у міністерстві.

Як писала "ДС", близько 50 культурних інституцій підписали відкритого листа щодо ситуації, яка склалася в Українському культурному фонді щодо конкурсного відбору проєктів, які претендували на гранти УКФ.

Очільниця наглядової ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак подала заяву про відставку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua