• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Трагедія у Вінниці: комісія з журналістської етики засудила інтерв’ю з мамою маленької Лізи

Комісія з журналістської етики засудила інтерв'ю з Іриною Дмитрієвою, яка втратила доньку і зазнала тяжких поранень внаслідок ракетного удару по Вінниці 14 липня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві КЖЕ, передає "ДС".

Інтерв'ю з потерпілою Іриною Дмитрієвою у реанімаційному відділенні записала кореспондентка італійського телеканалу Лаура Танґерліні. Потім відео виклав у Facebook фіксер цього ж телеканалу Антон Кудінов. 

На кадрах – постраждала Ірина у реанімаційному відділенні лікарні з телефоном у руках. Жінка плаче, переглядаючи відео зі своєю загиблою дочкою і звинувачує світ у тому, що над Україною так і не закрили небо від російських ракет.

Як заявили у комісії, журналісти самі дали в руки Ірині телефон з відео, де її донька ще жива. Після цього вони фіксували на камеру реакцію жінки на звістку про загибель доньки. При цьому Кудінов заперечує, що саме він повідомив жінці про смерть дитини. 

У КЖЕ наголосили, що висвітлення злочинів росіян не повинно завдавати додаткового болю постраждалим, а також тим, хто втратив близьких. У таких випадках пріоритетом є не зацікавленість аудиторії, а психологічний стан людини.

"Комісія з журналістської етики категорично засуджує такі підходи до висвітлення теми людей, що втратили рідних, самі зазнали поранень чи будь-яких інших травм, у тому числі психологічних", – йдеться у заяві Комісії з журналістської етики.

Нагадаємо, з-під завалів на місці ракетного удару в Вінниці працівники ДСНС врятували 3 осіб, доля ще одної людини невідома, загалом загинуло 24 особи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua