• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Чехії з самого початку знали про "руку Кремля" у вибухах на складах, — віцепрем'єр

Влада Чехії з самого початку знала про те, що до вибухів на військових складах в Врбетіцах причетні співробітники ГРУ РФ Олександр Мішкін і Анатолій Чепіга

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепрем'єр, глава МВС і в.о. міністра закордонних справ Чехії Ян Гамчек, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Прага".

Встановлено, що Мішкін і Чепіга під час перебування в Чехії з 11 по 16 жовтня 2014 р користувалися також паспортами на імена громадянина Молдови Миколи Попа і громадянина Таджикистану Руслана Табарова. На думку віцепрем'єра, те, що відбулося в Врбетіцах можна розцінювати як терористичну атаку.

Однак лише після замаху на Юлію і Сергія Скрипаля в Великобританії в Солсбері, стало відомо, що мова йде саме про російських агентів. У Британії вони оголошені поліцією в розшук як Олександр Петров і Руслан Боширов.

Віцепрем'єр висловив упевненість, що наявність інформації про двох причетних до вибухів в Врбетіцах агентів ГРУ робить його крок щодо висилки 18 російських дипломатів правомірним.

Гамачек також підкреслив, що Чехія в зв'язку зі справою, як стандартно покладається, звернеться до Росії з проханням посприяти в розслідуванні і спробує провести допит розшукуваних осіб. Міністр, однак, не очікує, що даний крок призведе до успіху, так як Росія не видає своїх громадян для переслідування іноземним державам.

Увечері 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. За словами чеського прем'єра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху складів боєприпасів офіцерів російської спецслужби ГРУ.

За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

Вчора за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні скрипалів в Великобританії. У зв'язку з ситуацією Чехія також висилає 18 російських дипломатів з країни, підозрюваних в шпигунстві на користь спецслужб Російської Федерації.

Україна солідарна з владою Чехії, яка вирішила вислати з країни 18 російських дипломатів через причетність ГРУ до вибухів на військових складах в Врбетіце.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua