• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У МЗС назвали кількість в'язнів таємних в'язниць в ОРДЛО

На окупованій території Донбасу діє понад 160 таємних в'язниць, в яких містяться понад 3500 осіб

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова на онлайн засіданні 47-ї сесії Ради з прав людини ООН, передає "ДС".

"На жаль, РФ вже восьмий рік поспіль щодня здійснює злочини проти громадян України — вдаючись до тортур та психологічного тиску на незаконно затриманих як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території Російської Федерації. Незаконна вʼязниця "Ізоляція" в окупованому м.Донецьк є яскравим прикладом цих жахів і ототожнює справжнє обличчя російського окупанта", — сказала вона.

Джапарова зазначила, що колишні вʼязні донецької таємної вʼязниці "Ізоляція", зокрема журналіст Станіслав Асєєв, розповіли про страшні тортури увʼязнених.

"За даними Генеральної прокуратури, в окупованих Донецьку та Луганську понад 160 подібних незаконних обʼєктів та понад 3500 громадян України, які незаконно утримуються в них", — додала вона.

Заступник голови МЗС підкреслила, що необхідно домогтися від Росії закриття таємних вʼязниць в ОРДЛО і доступу представників міжнародних гуманітарних організацій до місць позбавлення волі, а також забезпечення повноцінного конфіденційного спілкування з усіма затриманими на окупованих територіях.

"Зі свого боку, Україна вживатиме всіх необхідних заходів для притягнення до відповідальності всіх винних у цих грубих порушеннях прав людини, особливо тих, що становлять військові злочини", — додала вона.

Як повідомляла "ДС", Донецька обласна прокуратура заочно повідомила про підозру організаторам і керівникам підпільної вʼязниці "Ізоляція" в окупованому Донецьку, де до проукраїнських вʼязнsd регулярно застосовуються тортури.

Раніше колишній вʼязень бойовиків "ДНР", а зараз експерт по окупованій частині Донбасу Українського інституту майбутнього Станіслав Асєєв повідомив, що розслідування по донецькому концтабору "Ізоляція" в прокуратурі і МВС повністю заблоковано.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua