• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У МЗС пояснили, навіщо Росія кличе Україну на переговори

Заяви Росії про готовність до переговорів про завершення війни є "димовою завісою", щоб виграти час

twitter.com.OlegNikolenko
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, коментуючи заяви прессекретаря МЗС РФ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Він зазначив, що поки що у заявах з Росії зовсім не йдеться про виведення військ з території України, а звучать лише загальні фрази про те, що Москва "відкрита до переговорів".

"Заява МЗС Росії — чергова димова завіса. Російські посадовці починають згадувати про перемовини кожного разу, коли російські війська зазнають поразки на полі бою. У Москві не зацікавлені у відновленні миру в Україні. Імітуючи готовність до діалогу, РФ намагається виграти час, аби перегрупувати підрозділи, підготувати нещодавно мобілізованих росіян, вирішити питання нестачі озброєння, усунути недоліки логістики, а потім з новими силами вдатися до нових хвиль агресії. Ми це вже проходили в 2014-2015 роках", — зазначив Олег Ніколенко.

Він зазначив, що все те, що продовжує робити Росія, ніяк не свідчить про її зацікавленість у мирних переговорах.

"Нагадаю, що Україна неодноразово пропонувала переговори. Але завжди отримувала або зневажливу реакцію та вимогу підкоритися ультиматумам Кремля, або чергові акти геноциду українців", — додав представник МЗС.

Як повідомляла "ДС", раніше 9 листопада офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Кремль готовий вести переговори з Україною "з урахуванням тих реалій, які складаються на даний момент".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua