• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У МЗС розповіли, чому Зеленський одночасно звільнив кількох послів

Кількох послів України — зокрема в ОАЕ, Нідерландах, Бельгії, Іраку, Таїланді, Саудівській Аравії та відділенні ООН у Женеві — звільнили в контексті планової ротації

Міністерство закордонних справ
Міністерство закордонних справ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко в коментарі "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"В українській дипломатичній службі керівники дипустанов працюють в одній країні, як правило, близько пʼяти років. Частина зазначених послів перевищила термін роботи за кордоном у декілька разів", — пояснив Ніколенко.

Спікер зазначив, що рішення і про звільнення, і про призначення нових послів ухвалює президент України за поданням міністра закордонних справ. Така процедура була і в цьому випадку, наголосив він.

"У МЗС вдячні кожному послу за їх професіоналізм і зусилля із захисту національних інтересів, зміцнення відносин України і закордонних країн і міжнародних організацій. Вони залишаються частиною дипслужби і продовжать працювати на благо нашої держави", — додав Ніколенко.

Як писала "ДС", 6 квітня президент Володимир Зеленський звільнив представника України в Європейському Союзі та декількох послів у країнах Європи та Близького Сходу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua