• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Повітряних силах оцінили ризики відкриття львівського аеропорту

Відкривати аеропорт у Львові чи іншому місті в Україні поки небезпечно, оскільки російські окупанти можуть вбачати у ньому потенційну ціль

Юрій Ігнат
Юрій Ігнат
Реклама на dsnews.ua

Про це речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив в ефірі телемарафону, передає "ДС".

"Це не до мене запитання. Дії уряду я не можу коментувати. Якщо буде якесь рішення подібне прийнято, то насправді це дещо дивно. Тому що як це в даних умовах (війни, — "ДС") буде працювати… Зокрема, аеропорт це уже інфраструктура, за допомогою якої можуть здійснюватися перельоти цивільних суден як вантажних, так і пасажирських", — заявив він.

Ігнат зазначив, що перед відкриттям будь-якого аеропорту потрібно оцінити загрози та небезпеку. Речник наголосив, що міста на заході України все ще обстрілюються Росією.

"Треба розуміти, яка є безпека чи небезпека…От скажіть, як давно по Львову прилітали "Шахеди", чи крилаті ракети, чи по Тернополю, чи по Хмельницькому. Я думаю, відповідь у цьому. Якщо противник розуміє, що в Україні є функціонуючий аеропорт, то вони будуть в ньому вбачати потенційну ціль, яка може постачати західне озброєння", — сказав Ігнат.

Своєю чергою речник зазначив, що фактично всі аеродроми в Україні використовуються, але виключно військовими для захисту держави, а також для здійснення атак по противнику.

"Тому питання аеродромів важливе. Зрозуміло, що хочеться мати повітряне сполучення. Зокрема, з нашими партнерами. Але треба його чимось захищати. Зрозуміло, що системи Patriot, які можуть захистити від балістики, системи Iris-T, NASAMS — вони є в нас не в достатній кількості", — додав він.

Нагадаємо, очільник Львівської ОВА Максим Козицький заявив, що Україна обговорює можливість відкриття львівського аеропорту. Це дозволить відновити авіасполучення з країнами ЄС. За його словами, аеропорт може функціонувати за принципом "зернового" чи гуманітарного коридору.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua