• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Росії залишилося менше 200 високоточних ракет, — розвідка

На озброєнні Росії залишилося менше 200 високоточних ракет "Іскандер" та "Кинжал", у зв'язку з чим Кремль планує закуповувати ракети в Ірані

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів заступник голови Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скибіцький у коментарі виданню Economist.

Видання зазначає, посилаючись на українських офіційних осіб, що Росія планує придбати в Ірані балістичні ракети Fateh-110 та Zolfaghar.

"Ми знаємо, що все вже зроблено", — каже Скибицький.

Він та інші чиновники визнають, що Україна не має ефективного захисту від іранських ракет, які вражають цілі на набагато вищих швидкостях, ніж крилаті ракети або безпілотники, або від аналогічних ракет "Іскандер". За словами Скибицького, у жовтні російські військові запустили по Україні 25 "Іскандерів", з яких лише три вдалося перехопити. Також Україна нічого не може протиставити гіперзвуковим ракетам "Кінжал".

Зазначається, що поки що використання Росією таких ракет стримується лише їх дефіцитом. За оцінкою Скибицького, в Росії залишилося лише 120 "Іскандерів". За іншими джерелами, кількість "Кинжалів" становить близько 40. Однак, оскільки іранці поповнять ці запаси, Росія зможе подвоїти свої атаки.

Зараз як ніколи, кажуть чиновники, Україна потребує зброї, здатної збивати балістичні ракети, наприклад, в американській системі Patriot. Також потрібні і ракети більшої дальності, такі як американські ATACMS, які будуть використовуватися для завдання ударів по командних центрах у сотнях кілометрів у тилу ворога. Проте США відмовилися надати засоби атаки, побоюючись, що вони можуть бути використані по цілях на території Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua