• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Зеленського відреагували на підсумки зустрічі Байдена і Меркель

Підсумки переговорів президента США Джо Байдена і канцлера Німеччини Ангели Меркель підтверджують те, що США і Німеччина усвідомлюють небезпеку спроб керівництва Росії збільшити тиск на Україну

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк / Фото Українська правда
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

При цьому в ОПУ констатують відсутність будь-яких негативних сигналів для України.

"За підсумками зустрічі були зроблені заяви, які в цілому відповідають попереднім позиціям сторін і при цьому підтверджують те, що і США, і Німеччина усвідомлюють небезпеку спроб керівництва Росії збільшити тиск на Україну та інші держави Центральної та Східної Європи", — сказав Подоляк.

При цьому він зазначив, що будь-які сигнали і заяви представників США і Німеччини не можуть зняти ту загрозу, яка об'єктивно існує через спроби Росії використовувати газ як політичну зброю в Європі вже на новому рівні — набагато більш небезпечному, ніж це було в попередні роки.

"Потрібні конкретні дії і рішення по проєкту "Північного потоку — 2", які будуть втілювати на практиці принципи, декларовані представниками США і Німеччини. Робота над виробленням таких дій і рішень триває на всіх рівнях між Києвом, Берліном, Брюсселем і Вашингтоном, і ми чекаємо візиту президента України Володимира Зеленського в США для конкретизації такої роботи на вищому рівні українсько-американських відносин", — пояснив радник голови ОПУ.

Нагадаємо, під час зустрічі з Байденом Меркель заявила, що російський газопровід "Північний потік 2" є лише додатковим проєктом і не стане заміною транзиту по території України. В іншому випадку Німеччина буде "активно діяти".

Також лідери США і Німеччини погодилися спільно працювати для сприяння трансформації України в енергетичному секторі з метою посилення її енергетичної безпеки

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua