• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Байден і Меркель підтримали енергетичну трансформацію України

Лідери США та Німеччини Джо Байден та Ангела Меркель погодилися спільно працювати для сприяння трансформації України в енергетичному секторі з метою посилення її енергетичної безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у положеннях Партнерства у сферах клімату та енергетики США й Німеччини за результатами зустрічі Байден-Меркель у Вашингтоні 15 липня, інформує "ДС".

"США й Німеччина співпрацюватимуть, щоб… мобілізувати інвестиції в країни Центральної та Східної Європи, в тому числі шляхом підтримки енергетичної трансформації України, її енергоефективності та енергетичної безпеки", — зазначається в одному з пунктів ініціативи.

Загалом, започатковане на зустрічі лідерів партнерство передбачає цілий комплекс заходів задля реагування на кліматичні зміни, а також зміцнення енергобезпеки. У цьому зв’язку робиться акцент на широке запровадження поновлюваних джерел енергії та стійких альтернативних видів пального, скороченні викидів, а також їх швидкого переходу на нульовий рівень, пише Укрінформ.

Нагадаємо, під час зустрічі с Байденом Меркель заявила, що російський газопровід "Північний потік 2" є лише додатковим проєктом і не стане заміною транзиту територією України, інакше Німеччина буде "активно діяти".

Як писала "ДС", деякі німецькі ЗМІ раніше повідомили, що канцлер ФРН Ангела Меркель хоче знайти нове застосування для української ГТС після запуску газопроводу "Північного потоку-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua