• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Зеленського пообіцяли, що Тупицький ніколи не повернеться до КСУ

Олександр Тупицький, указ щодо скасування призначення якого суддею КСУ Верховний Суд визнав протиправним, не зможе повернутися до Конституційного Суду

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив представник президента у Конституційному Суді, народний депутат від фракції "Слуга народу" Федір Веніславський, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

"Пан Тупицький щонайменше протягом найближчого календарного року до суду не повернеться. Це означає, що він не повернеться туди ніколи, тому що у президента є розуміння, яким чином діяти далі в межах Конституції та закону для того, щоб такі одіозні особи, як пан Тупицький, які виносять рішення не лише з порушеннями регламенту і закону про Конституційний Суд, але й на шкоду Українській державі та українському суспільству, точно не були причетними до винесення рішень Конституційного Суду України", — сказав Веніславський.

Політик зауважив, що рішення Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду щодо визнання незаконним указу президента Володимира Зеленського від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного Суду, наразі не набуло чинності, тому що закон відводить 30 днів на апеляційне оскарження.

Веніславський нагадав, що Офіс президента готує апеляційну скаргу на рішення ВС.

"Рішення суду не набрало законної сили, а отже указ президента залишається чинним, доки не буде рішення апеляційної інстанції. В апеляційній інстанції для такої категорії справ є Велика палата Верховного Суду України. Подивимось, яке рішення ухвалить Верховний Суд з огляду на ті аргументи, що діяльність пана Тупицького дійсно становить реальну загрозу інтересам національної безпеки і державного суверенітету України", — зазначив Веніславський.

Він прогнозує, що наприкінці осені або на початку зими ми можемо очікувати рішення Великої палати ВС як апеляційної інстанції.

Нагадаємо, 14 липня Верховний Суд визнав незаконним і протиправним указ президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що президент подаватиме апеляцію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua