• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Зеленський подаватиме апеляцію на рішення суду по Тупицькому

Президент України Володимир Зеленський має намір подавати апеляцію на рішення Верховного Суду про визнання протиправним його указу від 27 березня "Про деякі питання забезпечення національної безпеки України", яким було скасовано указ експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це "Інтерфакс-Україна" повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, передає "ДС".

"Безумовно, буде подана апеляція на це рішення Верховного Суду. Президент діяв законно та в інтересах суспільства, скасовуючи указ Януковича про призначення Тупицького. Безумовно, це рішення Верховного Суду ми не визнаємо в будь-якому випадку. Безумовно, президент не допустить знищення судової реформи", — повідомив Подоляк.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

1 липня стало відомо, що колишній глава Конституційного Суду Олександр Тупицький подав до Окружного адміністративного суду позов проти КСУ і вимагає виплатити 900 тис. грн винагороди.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua