• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Зеленського запевнили, що для множинного громадянства не потрібно міняти Конституцію

Ухвалення законопроекту про множинне громадянство не вимагатиме внесення змін до Конституції

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат ("Слуга народу"), представник президента у Конституційному суді України Федір Вениславський в інтерв'ю телеканалу "Дом", повідомляє "ДС".

"У чинному законі чітко зазначено, що якщо громадянин України набуває іноземного громадянства, він у відносинах з Україною вважається лише громадянином України. А якщо іноземець набуває українського громадянства, то також у відносинах з Україною він вважається лише громадянином України. Саме на цьому положенні акцентується у законодавчих ініціативах президента", — пояснив він.

Але ініціативи президента мають суттєву відмінність.

"У чинному законодавстві для того, щоб набути українського громадянства, іноземець повинен припинити, вийти, або подати декларацію про відмову або відсутність іноземного громадянства. В ініціативах президента передбачено, що це є не обов'язковим, окрім тих країн, які будуть віднесені Кабінетом міністрів України до країн із підвищеним міграційним ризиком. І, звичайно, це неможливо з громадянами країни-агресора. Це прямо зазначено у законопроєкті", — наголосив Веніславський.

Виходячи з цього, представники українських діаспор за кордоном — Канада, Австралія, Нова Зеландія, Бразилія, Мексика, Аргентина та інших країн — матимуть українське громадянство, не виходячи з громадянства іншої країни.

Також новими законопроєктами передбачено набуття громадянства України за територіальною ознакою — якщо в особи рідні у першому, другому поколінні (батько, мати, дідусь, бабуся) проживали на територіях, на яких 1 грудня 1918 року було проголошено Українську державу після об'єднання Української Народної Республіки та Західно -Української Народної Республіки.

"Якщо вони проживали на цих територіях, то їм навіть не потрібно приймати громадянство. Їм потрібно буде просто набути громадянства шляхом територіального походження. В цьому випадку це окрема процедура, простіша, яка не потребує проживання в Україні протягом останніх 5 років тощо", — уточнив Веніславський.

Він також звернув увагу, що у законопроєкті Зеленського зазначено, що особи, які мають іноземне громадянство, не мали права обіймати посади в органах державної влади.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, що дозволяє українцям, які проживають у країнах Європейського Союзу та США, отримати громадянство України за територіальним походженням. Водночас перший віцеспікер ВР Олександр Корнієнко уточнив, що законопроєкт про множинне громадянство не передбачає змін до Конституції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua