• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Україна хоче брати участь у переговорах щодо "Північного потоку-2"

Україна зажадала від Німеччини та США включити її у переговори щодо газопроводу "Північний потік-2", запуск якого може мати вкрай негативні наслідки для безпеки та економіки всієї Європи

Андрій Мельник
Андрій Мельник
Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі Die Welt заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник, передає "ДС".

"Північний потік-2" — удар в саме серце України: як з точки зору економіки, так і насамперед безпеки. Саме тому Україна вимагає участі в переговорах Німеччини та США щодо цього вкрай небезпечного проекту. Ми повинні сидіти за одним столом і мати право голосу", — зазначив Мельник.

За його словами, ще у вівторок українська сторона направила відповідне прохання уряду Німеччини.

"Було б абсолютною катастрофою насамперед для взаємної довіри, якщо цей гешефт буде досягнуто між Берліном і Вашингтоном за рахунок України", — додав посол.

Як писала «ДС», США відмовилися запроваджувати санкції проти компанії-оператора будівництва та її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Вашингтона.

Прессекретар Білого дому Дженніфер Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" є не економічним, а політичним проєктом, який становить небезпеку для всієї Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua