• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Україна і Нідерланди обговорили співпрацю у справі МН17

Реклама на dsnews.ua

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мемедов обговорив з послом Нідерландів Йоганнесом де Молом питання співробітництва у справі про авіакатастрофу рейсу МН17. Слухання в Окружному суді Гааги у справі МН17 повинні поновитися 31 серпня

Наголошується, що зараз триває робота міжнародної спільної слідчої групи (JIT) для розслідування всіх обставин авіакатастрофи.

"Українська сторона координує свою роботу з партнерами по JIT. Ми робимо все необхідне для встановлення всіх причетних до цього злочину. Мета подальшого розслідування — ідентифікувати особи з числа екіпажу установки "БУК" та чиновників, які віддавали накази про направлення зенітно-ракетного комплексу в Україну", — зазначив Мамедов.

Також сторони обговорили подачу позову Нідерландів в Європейський суд з прав людини проти Росії у справі МН17.

"У разі прийняття Україною рішення приєднатися до позову Офіс генерального прокурора надасть всю необхідну інформацію", — запевнив Мемедов.

Як зазначили в ОГП, після поновлення судового засідання в Гаазі з 31 серпня, заплановано виступи адвокатів потерпілих і розгляд клопотань адвокатів одного з обвинувачених.

Нагадаємо, влітку 2019 року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17: Леонід Харченко — українець, воював на боці "ДНР"; Сергій Дубинський — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов — підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін — відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні. Всі вони оголошені в міжнародний розшук.

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група прийшла до висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, що належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказами, рейс MH17 збили проросійські сепаратисти з завезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

Сторона звинувачення в суді по справі запропонувала його розгляд по суті в лютому-березні 2021 року.

Як повідомляла "ДС", влада Нідерландів підтримує індивідуальні позови проти Росії в Європейський суд з прав людини родичів жертв катастрофи. У липні Нідерланди подали позов до ЄСПЛ проти Росії у справі катастрофи рейсу МН17.

    Реклама на dsnews.ua