• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Україна офіційно приєдналася до "Групи Помпіду"

1 січня 2022 року набрав чинності Закон "Про приєднання України до Часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду)"

Україна офіційно приєдналася до Групи Помпіду;
Україна офіційно приєдналася до Групи Помпіду;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

"Приєднатися до Часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду), встановленої Резолюцією (80) 2 Комітету Міністрів Ради Європи, прийнятою 27 березня 1980 року на 317-му засіданні заступників міністрів… набирає чинності для України з дати отримання Генеральним секретарем Ради Європи офіційного повідомлення про приєднання", — зазначається в законі, ухваленому 14 липня 2021 року.

Зазначається, що Україна отримає практичну міжнародну підтримку у боротьбі з незаконним обігом наркотиків, у тому числі доступ до спеціалізованих мереж правоохоронних органів та платформ професійного співробітництва.

Серед іншого, йдеться про обмін оперативною та політичною інформацією, експерименти із відповідями на боротьбу із залежностями 21 століття, до яких віднесли азартні ігри в Інтернеті, і нові ідеї досліджень та практик в галузі науково обґрунтованої профілактики та лікування розладів, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.

Довідка. Група зі співробітництва у боротьбі зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом (Група Помпіду) є міжурядовим органом, створеним у 1971 р. з ініціативи покійного президента Франції Жоржа Помпіду.

Основне завдання Групи Помпіду – зупинити незаконне вживання наркотиків та їх незаконний обіг шляхом підтримки розвитку ефективної та науково обґрунтованої політики у сфері використання наркотичних засобів у державах-членах групи.

Як писала "ДС", 16 грудня у Харкові силовики знищили наркотичні речовини, вартість яких на чорному ринку сягає 5 мільйонів гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua