• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

Українським дипломатам у 15 країнах надійшли погрози від "автосалону Tesla", - Кулеба

Українським дипломатам продовжують надходити погрози. Станом на 7 грудня зафіксовано вже 31 випадок у 15 країнах

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

"Загалом вже маємо 31 випадок в 15 країнах: Австрія (1), Ватикан (1), Данія (1), Іспанія (5), Італія (4), Казахстан (1), Нідерланди (1), Польща (6), Португалія (2), Румунія (2), США (1), Угорщина (2), Франція (1), Хорватія (1), Чехія (2)" — написав Дипломат.

За словами Кулеби, на всіх конвертах зазначається одна й та ж сама адреса відправника — автосалон Tesla в німецькому містечку Sindelfingen. Зазвичай, відправлення відбувалося із поштових відділень, які не були обладнані системами відеоспостереження. Зловмисники також вживали заходів, аби не залишити на пакунках слідів своїх ДНК.

"Кампанія терору проти українських дипломатів, яка нині відбувається, безпрецедентна за своїми масштабами не лише в контексті України, але і на світовому рівні. Я не пригадую випадків в історії, коли така кількість посольств і консульств однієї країни піддавалася таким масованим атакам за такий короткий проміжок часу" — заявив Кулеба.

"Але як би не намагалися вороги залякати українську дипломатію, нічого в них не вийде. І надалі працюємо на перемогу" — підкреслив він.

Нагадаємо, 30 листопада вдень стало відомо, що співробітник посольства України в Мадриді отримав незначні поранення внаслідок вибуху пакунка в приміщенні дипустанови, який адресували послу. Відомо, що в Іспанії попередньо кваліфікували інцидент як терористичний злочин.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після цього доручив негайно посилити безпеку всіх українських посольств за кордоном, а також закликав іспанського колегу вжити термінових заходів задля розслідування нападу на українську дипустанову. 

Пакунок із, імовірно, вибуховим пристроєм у середу отримала також іспанська компанія Instalaza, яка виготовляє зброю, що її уряд Іспанії направляє в Україну для допомоги в боротьбі з російськими силами, авіабаза Торрехон-де-Ардос та міністерство оборони Іспанії, а також посольство США в Мадриді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua