• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

"Україна готує свою дорожню карту": в ОПУ відповіли на "мирний план" Орбана

У відповідь на пропозицію прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана припинити вогонь і почати мирні перемовини з РФ президент України Володимир Зеленський виклав свій план з припинення війни — згідно з пунктами Формули миру, підтриманий учасниками Глобального саміту миру 

Ігор Жовква
Ігор Жовква / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в ефірі національного телемарафону заступник голови Офісу президента Ігор Жовква, передає "ДС".

"Президент України, безумовно, дав можливість прем'єр-міністру Угорщини висловити свою думку… Він вислухав співрозмовника, але у відповідь виклав свою позицію. Позиція України досить чітка, зрозуміла і відома. Ми говоримо про те, що Україна дійсно хоче для себе миру. Це логічно. Для цього в нас є інструмент — Саміт миру, який відбувся, і готуємося до другого", — сказав посадовець.

Жовква зазначив, що під час підготовки до саміту Україна вибудовуватиме послідовний ланцюжок дій.

"Україна вибудує проєкт свого мирного плану, дорожньої карти — як встановити мир в Україні. Вона виробить його з усіма готовими до цього державами. І Угорщина також до цього готова", — зазначив заступник голови ОПУ.

"А далі, у разі, якщо агресор дослухатиметься до цього плану, говоритиме про нього, а не говоритиме мовою ультиматумів, то під час другого Саміту представники РФ можуть у тому чи іншому порядку бути присутніми на ньому", — продовжив він.

Нагадаємо, Віктор Орбан запропонував забезпечити припинення вогню для проведення мирних переговорів із Росією, оскільки "мирні ініціативи українського президента потребують багато часу і через правила міжнародної дипломатії дуже ускладнені".

Як писала "ДС", Угорщина хоче підписати з Україною двосторонню угоду про співпрацю між державами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua