• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Україна отримає $200 мільйонів від Всесвітнього банку на укрупнення університетів

Всесвітній банк проведе аудит вищих навчальних закладів України, який продемонструє сильні й слабкі місця усієї вищої освіти України. Після цього почнеться процес оптимізації мережі університетів.

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр освіти та наука України Сергій Шкарлет, інформує "ДС".

За його словами, договір з банком, який передбачає виділення 200 млн доларів кредиту, ймовірно, буде підписаний у жовтні. Після аудиту кількість державних університетів в Україні скоротять.

"Сьогодні в підпорядкуванні Міністерства 140 закладів вищої освіти. Є загальні тенденції щодо того, що за кількістю жителів, учнів в самих університетах України, 80-85 університетів достатньо. Це якась розрахункова оптимальна цифра, але кожен університет унікальний. Але я б не став говорити про цифру 80-85, все ж потрібно дочекатися висновків експертів Світового банку", — сказав Шкарлет в інтервʼю.

Він уточнив, що майбутнє вишів, які потраплять під скорочення, будуть вирішувати в індивідуальному порядку. Можливо, Фонд держмайна буде виставляти вивільнені приміщення на продаж. Втім, у Міносвіти хочуть, щоб після приватизації будівлі продовжували використовувати для сфери освіти — наприклад, для дитячих садків.

Шкарлет уточнив, що процес укрупнення ВНЗ уже стартував.

Раніше повідомлялося, що Всесвітній банк позичив Україні 90 млн євро на вакцинацію проти коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua