• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Україна погодила з Хорватією підтримку європерспективи

Україна та Хорватія підписали декларацію про європейську перспективу нашої країни

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Хорватії Андрієм Пленковичем, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ціную активну позицію Загреба на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України. Важливим є підписання сьогодні спільної декларації щодо підтримки європейської перспективи України", — сказав Зеленський.

Він зазначив, що Хорватія стала шостою країною, яка продемонструвала у такий спосіб свою позицію з цього питання.

У свою чергу хорватський уряд зазначив, що Загреб підтримує європейські прагнення Києва.

"Підписана сьогодні Декларація про підтримку Хорватією європейської перспективи України – це те, що ми на практиці вже багато років робимо. Ми підтримуємо європейські ініціативи України, підтримуємо процес реформ в Україні та вважаємо, що це – найкращий шлях для того, щоб покращити якість життя українців", — заявив Пленкович.

Він також висловив сподівання, що цей приклад наслідуватимуть і багато інших країн-членів Євросоюзу.

У своєму виступі прем'єр-міністр Хорватії нагадав, що Україна була першою країною-членом ООН, яка визнала незалежність Хорватії 30 років тому.

"Ми цей факт у Хорватії дуже цінуємо та поважаємо, він є важливою передумовою для розвитку наших відносин", — наголосив він.

Як повідомляла "ДС", раніше посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що його країна не проти європейської інтеграції України, а лише після завершення процесу євроінтеграції Західних Балкан.

Раніше тепер уже колишній президент Естонії Керсті Кальюлайд сказала, що Україна поки що не годиться для ЄС — потрібно ще 20 років роботи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua