• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Україна та Польща об’єднають зусилля для запуску швидкісного сполучення Київ — Варшава за програмою "Велике будівництво"

Україна та Польща напрацювали низку рішень, що дозволять об’єднати зусилля української та польської сторін для запуску швидкісного залізничного сполучення між Києвом та Варшавою в межах реалізації програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Час у дорозі між двома столицями складатиме до 4 годин

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє Міністерство інфраструктури України, це стало одним з результатів візиту до Польщі керівництва МІУ та Укрзалізниці, що відбувся у минулі вихідні. Українська делегація провела зустріч з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком та взяла участь у конференції "Європа Карпат". 

"Ми вже синхронізували наші дії з реалізації проєкту високошвидкісного залізничного сполучення між Києвом та Варшавою. Цей проєкт спільно з Польщею плануємо презентувати на рівні Європейського Союзу", — зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. 

Досягнуті домовленості, за словами Олександра Кубракова, нарешті дозволяють перейти до обговорення та реалізації й інших важливих міжурядових інфраструктурних проєктів — електрифікації та реконструкції ділянки Мальховіце — Нижанковичі на українсько-польському кордоні, що є важливим транспортним коридором для наших сусідів, будівництва першої концесійної дороги Краківець — Львів — Броди — Рівне та масштабного оновлення дороги М-07 Київ — Ковель — Ягодин з підвищенням її до І-а категорії і модернізації міжнародних автомобільних пунктів пропуску на кордоні з ЄС. Зокрема, у Ягодині на кордоні з Польщею — окремого проєкта "Великого будівництва", який стартує вже у 2022 році. 

Важливим наслідком спільної роботи стало також те, що польська сторона вперше за останні 7 років зобов’язалася суттєво збільшити кількість дозволів для українських автоперевізників. Документальне підтвердження цьому очікується, за словами Олександра Кубракова, вже найближчим часом. Напрацювати конкретні рішення, які дозволять подолати транспортну кризу, вдалося після виводу транзитної проблеми на рівень президентів двох країн та багатоетапних перемовин. 

Нагадуємо, заступник керівника Офісу президента та координатор програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" Кирило Тимошенко назвав створення швидкісного маршруту між Києвом та Варшавою одним з ключових напрямків реалізації цієї програми на Укрзалізниці.

    Реклама на dsnews.ua