• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Українська прокуратура зв'язалася з ексспівробітником ГРУ, який хоче свідчити у Нідерландах про війну та злочинця Путіна

Офіс генерального прокурора України контактує з колишнім російським полковником і "вагнерівцем" Ігорем Саліковим, який хоче свідчити в Міжнародному кримінальному суді (МКС) про воєнні злочини РФ в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив керівник департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту ОГП Юрій Бєлоусов в етері "Радіо Свобода", передає "ДС".

За його словами, Офіс генпрокурора понад пів року працює з Ігорем Саліковим, який надає Україні свідчення про дії Росії з 2013 року — з часу підготовки до вторгнення, та особливості відкритого вторгнення.

Юрій Бєлоусов додав, що деякі дані про воєнні злочини ОГП уже підтвердив, проте ще не ясно, чи підтвердиться й інша інформація від російського ексвійськового. Зокрема, вдалося підтвердити вбивство цивільного на території Київської області.

З чого почалася співпраця Офісу генпрокурора та Салікова, очільник департаменту не уточнив.

Зазначимо, 18 грудня Ігоря Салікова затримали в аеропорту в Нідерландах. Він приїхав туди, щоб свідчити про воєнні злочини росії. Експолковник направив до МКС лист із заявами про те, хто віддавав накази окупантам, про фальсифікацію псевдореферендуму в Донецьку, викрадення українських дітей до Білорусі та російські операції під фальшивим прапором на Донеччині із вбивствами цивільних. Ігор Саліков пояснив своє звернення до МКС втратою віри в російську справу. Поки що не відомо, чи розгляне суд його лист.

Нагадаємо, у березні 2023 року досудова палата МКС видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua